brb-holding-sosyal-sorumluluk-1

BRB Holding Sosyal Sorumluluk Projelerine Devam Ediyor

Türkiye’de faaliyet gösteren ve dünyanın 100 ülkesinde çeşitli spor tesisleri yapan BRB Holding, yıllardır çeşitli ambargolarla hapis hayatı yaşayan Gazzeli gençlere anlamlı bir hediyede bulunuyor. Gazzeli gençlerin ilk ve tek sosyal etkinlik alanı olacak olan Gazze Han Yunus Stadyum sahası yapım çalışmaları, BRB Holding tarafından sosyal sorumluluk projesi kapsamında sona doğru yaklaştı.

Han Yunus Spor Kulübü yöneticileri proje hakkında görüşmek üzere Türkiye’de BRB Holding’i ziyaret etti. Proje ile ilgili değerlendirmelerde bulunan Han Yunus Lokal Birlik Kulübü Başkanı Dr. Mohamed, yaklaşık 10 bin metre karelik bir alana inşa edilen ve içerisinde çeşitli sosyal etkinlik alanları barındıran Han Yunus Stadyumu’nun bir hayal olduğunu fakat Türkiye ve BRB Holding sayesinde gerçekleştiğini söyledi.

Han Yunus Lokal Birlik Kulübü Başkanı Dr. Mohamed “Bu proje Gazze için ve bizim için bir hayaldi. Bu hayal Türkiye sayesinde ve BRB Holding Yönetim Kurulu Başkanı Harun Macit Bey’in katkılarıyla gerçeğe dönüştü. Gençlerimiz için artık büyük proje tamamlanıyor. Gazze’li gençler sporu çok seviyor dolayısı ile bu proje gençlerimizi çok mutlu edecek.” dedi.

Proje Genişleyecek
Yaptığı değerlendirmede Başbakan İsmail Heniyye ve Filistin halkının selamlarını da ileten Han Yunus Lokal Birlik Kulübü Başkanı Dr. Mohamed, yapılan stadyumun yanı sıra çevreye alışveriş merkezleri ve sosyal mekanların da yapılacağını söyledi.

Dr. Mohamed; “Bu proje bizim için çok önemliydi. Çünkü Gazze’de gençlerin gidecek başka bir mekanları yok. Sosyal alanları yok, gençlerimiz için büyük bir moral kaynağı olacak. Stad sahasının bitiminden sonra çevresine birçok sosyal donatı alanı yapacak, tesisi daha da cazibeli bir hale getireceğiz. Bu anlamda Türkiye’li kardeşlerimizden yardım bekliyoruz.” dedi.

Projelerimiz Devam Edecek
BRB Holding adına konuşan Yönetim Kurulu Başkanı Harun Macit ise Filistin’e ve Filistin halkına desteklerinin devam edeceğini söyledi. Filistinlilerin haklarını koruyacak adil bir barış ortamının sağlanması gerektiğini dile getiren Harun Macit, “Filistin bizim için herhangi bir ülke değildir. Orada yaşayan kardeşlerimizle bizim dosttan da öte bir bağımız mevcuttur. BRB Holding olarak dünyanın çeşitli yerlerinde yürüttüğümüz sosyal sorumluluk projelerimizden birini de Gazze’de gerçekleştirdik. Bu ve benzer projelerimiz devam edecektir” şeklinde konuştu.

Harun Macit’e Onursal Başkanlık
Han Yunus Spor Kulübü’ne katkılarından dolayı BRB Holding Yönetim Kurulu Başkanı Harun Macit’e Han Yunus Spor Kulübü Yönetim Kurulu kararıyla onursal başkanlık verildi. Karşılıklı imzalanan protokolle Harun Macit, onursal başkanlığı kabul etti.

Filistinli Gençlerden Türkiye’ye Teşekkür
Yeni stadyumlarına kavuşacak olan Gazze’li gençler oynadıkları her maçta Türkiye’ye ve BRB Holding Yönetim Kurulu Başkanı Harun Macit’e teşekkür eden pankartlar açıyor. Sosyal medyada çeşitli paylaşımlar ve videolarla teşekkürlerini gönderen gençler, stadyumun tamamlanacağı günü sabırsızlıkla bekliyor.

brb-holding-sosyal-sorumluluk-2
brb-holding-sosyal-sorumluluk-3

Haberler ve Bültenler